يکشنبه, 17 فروردين 1399
  • ساعت : ۱۱:۵۳:۰
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ 
  • کد خبر : ۱۹۰۲۱۸
در یازدهمین جلسه شورای هماهنگی مدیران استانی وزارت متبوع در سال 1398 مطرح شد:
لزوم توسعه امنیت شبكه ها و سامانه های اینترنتی و دولتی متناسب با افزایش سرویس ها و خدمات در بستر این شبكه ها
یازدهمین جلسه شورای هماهنگی مدیران استانی وزارت امور اقتصادی و دارایی در سال جاری روز دوشنبه بیست و یکم بهمن ماه در اداره کل اموراقتصادی و دارایی با حضور آقای سلطانی سرپرست مرکز مدیریت راهبردی افتا استان و مدیران فناوری اطلاعات دستگاه های تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی، در این جلسه که با محوریت مباحث مربوط به الزامات افتا و امنيت اطلاعات در بستر اينترنت و شبکه های دولتی تشکیل شد؛ آقای عیسی جعفری گیو مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان ضمن خوش­آمدگویی به مهمان حاضر در جلسه و عرض تبریک چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، به اهم برنامه و اقدامات وزارت امور اقتصادی و دارایی در زمینه الکترونیکی نمودن و هوشمند سازی فعالیت ها و وظایف این وزارت خانه از جمله خزانه داری الکترونیک، ابر پروژه سامانه جامع مالیاتی، سامانه جامع امور گمرکی و ... پرداختند.

در ادامه آقای سلطانی سرپرست مرکز مدیریت راهبردی افتا استان ضمن معرفی این مرکز به اهم وظایف و درخواست هایی که از مدیران فناوری اطلاعات دستگاه های اجرایی سطح استان دارد اشاره نمودند. ایشان گفتند؛ تاکنون 116 دستگاه زیرساختی در استان شناسایی شده که ترافیک این دستگاه ها به صورت 24 ساعته زیرنظر قرار می گیرد و درصورت مشاهده حمله سایبری، آلودگی های مجازی و غیره ضمن انجام اقدامات لازم به مدیر دستگاه مربوطه اطلاع رسانی خواهد شد. وی خاطرنشان کرد هرگونه مسؤلیت احتمالی مشکلات در خصوص حملات سایبری، باج افزارها و بدافزارها بر عهده مدیر دستگاه بوده و دستگاه هایی مانند مرکز مدیریت راهبردی افتا و پلیس فتا تنها نقش هماهنگ کننده را دارند.

سپس مدیران فناوری اطلاعات دستگاه های تابعه به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات خود در این زمینه پرداختند. عدم تأمین اعتبارات مورد نیاز، منع استفاده از برخی تجهیزات و نرم­افزارهای خارجی، عدم دسترسی به اطلاعات و درخواست های مرکز مدیریت راهبردی افتا استان به واسطه متمرکز بودن بسیاری از سامانه های الکترونیکی وزارت و عدم برگزاری دوره­ های آموزشی مورد نیاز کارکنان حوزه فناوری اطلاعات، از مهمترین مشکلات مطرح شده در این جلسه بود.

در ادامه آقای بهروزی معاون اقتصادی و دبیر شورا ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص هیأت مقررات زدایی، خواستار همکاری بیشتر دستگاه های تابعه در خصوص شناسایی قوانین و مقررات مخل کسب و کار شدند.  ایشان با اشاره به تمدید مهلت ارائه مقالات به همایش ملي سياست هاي اقتصادي دوران دفاع مقدس و كاربرد آن در جنگ اقتصادي  تا پانزدهم اسفند ماه، اطلاع رسانی همایش مذکور در دستگاهای تابعه را خواستار شدند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.6.3.0
    V5.6.3.0